Přírodní zajímavosti ze světa zvířat

V dnešním blogovém příspěvku trochu odbočím, nebudu se zabývat ničím ryze českým, tuze mě totiž zaujaly některé přírodní zajímavosti, které jsem se kdysi kdesi dočetla a myslím, že by byla obrovská škoda je nepředat dál. Jsem milovnicí přírody a taky si jí náležitě vážím. Často zírám, jak je ten svět dokonalý, jak je to všechno stvořené. A často mě taky mrzí, že nežijeme, my lidé, v naprosté symbióze, že si nevážíme přírody, ale chováme se k ní nadřazeně a s neúctou. Nechme ale nyní polemizování, jdeme na ony přírodní zajímavosti!

1) Vždycky jsem si myslela, že žirafa může se svým krkem dělat cokoliv, ale že hlavou nedosáhne v předklonu na zem, to mě tedy nenapadlo!

2) Potřebujete-li někde někoho ošálit otisky prstů, pořiďte si medvídka koalu. Ten má totiž naprosto totožné otisky jako člověk, a dokonce s nimi má problémy i mikroskop!

3) Máte rádi cvrkání cvrčků? Já sice ano, ale znám spoustu lidí, které otravuje. Cvrčci si možná svoji chybu ani neuvědomují, protože mají uši pod koleny!

4) Víte, jak je možné, že žížala po přetržení dorůstá? Má totiž pět srdcí!

5) Mezi další přírodní zajímavosti jistě patří i fakt, že sloní orgasmus trvá zhruba třicet minut!

6) Je-li samice pásovce ve stresu, a je-li také v jiném stavu, prostě porod odloží. Třeba o dva roky.

7) Pouze tři zvířata se mohou podívat za sebe, a nemusí u toho otáčet hlavou – králík, chameleon a papoušek. Jak to dělají?

8) Slimák má čtyři nosy!

9) Teda, co se ode mě ještě nedozvíte – hlemýždi mají stovky, někdy i tisíce zubů!

10) Největší vejce na světě klade žralok! Panečku, to jsou zajímavé informace, že? Věřím, že vás překvapily stejně jako mě! Znáte také nějaké? Podělte se!

(Visited 119 times, 1 visits today)