Českokrumlovsko

Českokrumlovsko je jedna z nejkrásnějších oblastí České republiky. Hned po Kutné Hoře a Zelené hoře. Jihočeským městem, které se nachází v blízkosti Českých Budějovic, Českým Krumlovem, protéká řeka Vltava, na které se v létě plaví vodáci, a právě proto je tu mnoho vodáckých a cyklistických kempů, ve kterých lze v letních měsících najít levné ubytování. Českokrumlovsko se také může pochlubit bohatou historií. V Českém Krumlově najdete zámek a lapidárium. Zámek je zařazen na seznam UNESCO, což mluví za vše. Co vše vám může Českokrumlovsko nabídnout? Přečtěte si tento příspěvek!

1) Zámek a hrad Český Krumlov – Vlastnit tento zámek patřilo již od 15. století za výsadu těch nejbohatších šlechticů v celém Českém království. Do současnosti si uchoval svůj nezaměnitelný půvab, který můžete obdivovat jak přímo na zámku, tak také ze sousedící řeky Vltavy.

2) Zámecké zahrady – Podle oficiálních údajů se zámecká zahrada rozkládá na více jak jedenácti hektarech. V tomto prostoru můžete najít například kaskádovou fontánu s barokními sochami. Jedna z nich znázorňuje řeckého boha moří Neptuna a druhé sousoší představuje nymfu s bohem Tritonem. Dále zde nalezneme letohrádek Bellarie a dřevěný altán z poloviny 18. století.

3) Barokní divadlo – v zámeckém areálu se skrývá i divadlo ve stylu baroka. Působivé divadlo, jenž se dochovalo z konce 17. století téměř v unikátní podobě je světovou raritou. Nechal ho postavit jeden z knížat Schwazenbergů, a k jeho vytvoření si sezval umělce i z daleké Vídně. Dva rakouští umělci – Leo Markel a Hans Wetschel namalovali oponu a vytvořili i scény. Do dnešní doby se dochovali jak kostýmy, tak kulisy a některé z nástěnných maleb.

4) Václavské sklepy – při návštěvě Českého Krumlova byste rozhodně neměli zapomenout navštívit i toto unikátní trojpodlažní sklepení, jež bylo zbudováno na konci 14. století. Nachází se pod samotným českokrumlovským zámkem.

(Visited 78 times, 1 visits today)